U prostorijama Fondacije „Braća Karić” potpisan je sporazum o međunarodnoj saradnji između Fondacije „Braća Karić” i nevladine organizacije Udruženje „Hrvatsko-makedonska tangenta”.
Ovim sporazumom o međusobnoj saradnji unapređena je i proširena saradnja u oblasti kulture, umetnosti, međunarodne saradnje, ljudskih prava, demokratske i političke kulture i unapređenje odnosa saradnje Srbije, Hrvatske, Makedonije i celog regiona.
Bivši predsednik Republike Hrvatske i počasni član nevladine organizacije Udruženje „Hrvatsko-makedonska tangenta” prof. dr Ivo Josipović istakao je da je potpisivanje ovog spotrazuma izuzetno važan korak u pravcu poboljšanja odnosa u regionu među svim državama, jer je Fondacija „Braća Karić” poznata po svojim aktivnostima koje idu u tom pravcu a i tangenta takođe.” Drago mi je što sam i sam sudionik aktivnosti tangente, jer će biti sada puno zajedničkih aktivnosti koje će ostaviti traga na kvalitetu odnosa u regiji”, istakao je Josipović.
Obe strane su izrazile uverenje da kulturni dijalog doprinosi približavanju naroda, kao i očuvanju, razvoju i razmeni zajedničkog kulturnog i istorijskog nasleđa budućim generacijama, te nastojanju da zajedničkim naporima rade na poboljšanju kvaliteta zajedničkih odnosa sa ciljem da uspostave dugoročnu i efikasnu saradnju.
Dragomir J. Karić, jedan od osnivača Fondacije „Braća Karić” i narodni poslanik tom prilikom istakao je da Fondacija „Braća Karić” već 45 godina u svojim aktivnostima ima odbor za jačanje mira, demokratije, saradnje i prijateljstva među narodima. Takođe napominje da mu je velika čast i ogromno zadovoljstvo što je Fondacija danas potpisala ovaj sporazum i na taj način uzela učešće u zajedničkoj saradnji u Hrvatskoj, Makedoniji, Srbiji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i celom regionu.
Dok je predsednik Udruženja „Hrvatsko-makedonske tangente” Sašo Georgievski ovom prilikom izjavio:
„Dugujemo zahvalnost za ove plodne susrete, Kompaniji BK i Fondaciji „Braća Karić”. Tokom dvodnevnih razgovora dodirnuli smo mnoge teme i posebno se zainteresovali za tripartitnu saradnju, da pored Hrvatske i Makedonije bude uključena i Srbija. Ovog puta akcenat je stavljen na kulturi i umetnosti, razmeni umetničkih iskustava i negovanju zajedničke tradicije što može biti jako plodotvorno i na sam društveno–politički ambijent u regionu.”
Organizovanje savetovanja, predavanja, seminara, kongresa, tribina i drugih stručnih skupova u skladu sa postavljenim ciljevima, okupljanje građana koji se bave kulturom, umetnošću i obrazovanjem, strukovno povezivanje, su samo deo predviđenih aktivnosti, koje bi se realizirali kroz razne projekte.